PIRMĀS 2 NEDĒĻAS UZ LESS WASTE

1.05.-12.05.2019.

Nē, es neesmu aizmirsusi par šo 60 dienu izaicinājumu. Vienkārši izlēmu, ka pirmais ieraksts būs par 2 nedēļām, jo maijs sākās no trešdienas, līdz ar to negribēju rakstīt atsevišķu ierakstu par nieka 5 dienām, kuru laikā tāpat neko nebiju sapratusi. Kā tad man veicies šo 2 nedēļu laikā?

 

1. Auduma maisiņi. Šķiet, ka beidzot esmu pieradinājusi ņemt uz veikalu auduma maisiņus, par to pat vairs nav jādomā, roka automātiski stiepjas tos paņemt, kad vien eju uz veikalu. Arī mammu, šķiet, esmu jau pie tā pieradinājusi.

 

2. Zero waste veikals. Atzīšos, joprojām nav sanācis aiziet uz zero waste veikalu... Ja godīgi, man pagaidām ir vajadzīgas tikai čia sēklas, un tikai viena produkta dēļ negribu tur iet... Tuvākajā laikā gan centīšos uz turieni tikt, jo domāju paskatīties arī ziepjšampūnu - esmu dzirdējusi, ka tas arī ilgāk kalpo. 

 

3. Vilciena biļetes internetā. Jau krietnu laiciņu pērku vilciena biļetes internetā, bet līdz šim kaut kā atpakaļceļa biļetes vienmēr pirku kasē. Nu, tagad arī atpakaļceļa pērku telefonā. No vienas puses tas ir ļoti ērti, jo vari nopirkt biļetes jau mājās, un var iziet no mājas mazliet vēlāk, jo nav jāiet uz kasi, bet no otras puses tas ir dārgāk. Ja vien uzreiz nezini, cikos brauksi atpakaļ, biļetes jāpērk atsevišķi (jo internetā nopirktās biļetes ir derīgas tikai konkrētā laikā), kas sanāk mazliet dārgāk, bet summa jebkurā gadījumā nav milzīga, tāpēc turpināšu to darīt, kad vien iespējams. 

 

4. Piena produkti rada visvairāk atkritumu. Pēdējā laikā esmu ievērojusi, ka tieši piena produkti mūsu mājās rada visvairāk atkritumu - piena, kefīra, krējuma pakas, siera un sieriņu iepakojumi, biezpiena kastītes, jogurtu burciņas... Protams, arī citi produkti rada daudz atkritumu, un no tā nav iespējams izvairīties uz visiem 100%, taču, piemēram, tomātu mērces stikla burkas mēs nekad nemetam ārā, bet izmantojam visādiem sīkumiem - garšvielām, utt.

 

Mēs gan bieži pērkam pienu no fermeriem, kas 2 reizes nedēļā piebrauc pie mājas (tur jāiet ar savu stikla burku), bet bieži arī nesanāk no viņiem nopirkt, tāpēc jāiet uz veikalu. Vēl, ja sanāk nopirkt pienu vai jogurtu plastmasas pudelē, mamma nemet ārā, bet izmanto šīs pudeles, piemēram, var ieliet ūdeni, ko padzerties, esot dārzā. Tāpat mēs nemetam ārā saldējuma kastītes, jo tās labi noder, saldējot ogas ziemai. Tomēr, neskatoties uz to, ka piena produkti rada tik daudz atkritumu, pagaidām neesmu gatava no tiem atteikties pilnībā (samazināt daudzumu gan varētu, vismaz to, ko apēdu es).

 

5. Paciņas no interneta veikaliem. Nu, ar šo cīnīties nav iespējams, vienkārši gribēju pieminēt, ka arī paciņas no interneta rada daudz atkritumu, kurus es agrāk vispār neievēroju. Tagad gribas pirkt mazāk, bet no otras puses - nezinu, vai kādreiz to spēšu, ņemot vērā, ka internetā cenas ir zemākas. Tieši vakar Accesorize veikalā redzēju auskarus par 15€, un vēlāk gandrīz tieši tādus pašus auskarus atradu Aliexpress par 30 centiem (!!!). Mana izvēle ir acīmredzama :D Jebkurā gadījumā, pārdomāt pirkumus ir vērts - vai tiešām šī lieta jums ir nepieciešama. Un vēl tikko ienāca doma, ka var pirkt vairākas lietas pie viena un tā paša pārdevēja (vismaz Aliexpress un Ebay tā var), jo tad visas lietas atnāks vienā iepakojumā. 

 

Nu tā, pagaidām tas ir viss, par ko gribēju parunāt. Nākošais ieraksts būs nākošajā svētdienā vai pirmdienā, skatoties kā sanāks.